Louisiana Senate *

100% reporting
Candidate Votes % Won
John Kennedy 482,380 25.0%
Foster Campbell 337,682 17.5%
Charles Boustany 297,744 15.4%
Caroline Fayard 240,748 12.5%
John Fleming 203,959 10.6%
Rob Maness 90,812 4.7%
David Duke 58,581 3.0%
Derrick Edwards 51,724 2.7%
Gary Landrieu 45,520 2.4%
Donald Crawford 25,503 1.3%
Joseph Cao 21,011 1.1%
Beryl Billiot 19,340 1.0%
Thomas Clements 11,363 0.6%
Troy Hebert 9,484 0.5%
Joshua Pellerin 7,386 0.4%
Peter Williams 6,844 0.4%
Vinny Mendoza 4,923 0.3%
Kaitlin Marone 4,102 0.2%
Le Roy Gillam 4,063 0.2%
Charles Marsala 3,683 0.2%
Abhay Patel 1,574 0.1%
Arden Wells 1,481 0.1%
Bob Lang 1,424 0.1%
Gregory Taylor 1,150 0.1%
* This race will be decided in a future runoff
County Results
County Candidate Votes % Won
Acadia
100%
Charles Boustany 12,181 46.2%
John Kennedy 4,818 18.3%
Rob Maness 2,259 8.6%
Foster Campbell 2,094 7.9%
Caroline Fayard 1,487 5.6%
John Fleming 994 3.8%
David Duke 817 3.1%
Derrick Edwards 323 1.2%
Donald Crawford 292 1.1%
Gary Landrieu 257 1.0%
Beryl Billiot 185 0.7%
Troy Hebert 149 0.6%
Joseph Cao 113 0.4%
Joshua Pellerin 78 0.3%
Thomas Clements 78 0.3%
Peter Williams 63 0.2%
Vinny Mendoza 43 0.2%
Charles Marsala 40 0.2%
Le Roy Gillam 35 0.1%
Kaitlin Marone 23 0.1%
Bob Lang 21 0.1%
Abhay Patel 12 -
Gregory Taylor 12 -
Arden Wells 11 -
Allen
100%
Charles Boustany 2,818 31.9%
John Fleming 1,405 15.9%
John Kennedy 1,298 14.7%
Foster Campbell 981 11.1%
Caroline Fayard 568 6.4%
David Duke 434 4.9%
Rob Maness 402 4.5%
Gary Landrieu 206 2.3%
Donald Crawford 177 2.0%
Derrick Edwards 173 2.0%
Beryl Billiot 81 0.9%
Joseph Cao 50 0.6%
Thomas Clements 49 0.6%
Troy Hebert 39 0.4%
Joshua Pellerin 30 0.3%
Peter Williams 27 0.3%
Kaitlin Marone 21 0.2%
Le Roy Gillam 21 0.2%
Charles Marsala 20 0.2%
Vinny Mendoza 14 0.2%
Abhay Patel 9 0.1%
Bob Lang 6 0.1%
Arden Wells 4 -
Gregory Taylor 3 -
Ascension
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 17,965 34.3%
Foster Campbell 7,191 13.7%
Charles Boustany 6,995 13.4%
Caroline Fayard 5,648 10.8%
John Fleming 4,360 8.3%
Rob Maness 2,887 5.5%
David Duke 1,555 3.0%
Gary Landrieu 1,114 2.1%
Derrick Edwards 1,071 2.0%
Donald Crawford 1,028 2.0%
Joseph Cao 495 0.9%
Thomas Clements 444 0.8%
Beryl Billiot 425 0.8%
Troy Hebert 261 0.5%
Charles Marsala 142 0.3%
Joshua Pellerin 139 0.3%
Peter Williams 128 0.2%
Kaitlin Marone 121 0.2%
Vinny Mendoza 118 0.2%
Le Roy Gillam 114 0.2%
Abhay Patel 70 0.1%
Bob Lang 44 0.1%
Gregory Taylor 35 0.1%
Arden Wells 26 -
Assumption
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 3,231 32.1%
Foster Campbell 1,741 17.3%
Caroline Fayard 1,260 12.5%
Charles Boustany 1,246 12.4%
John Fleming 580 5.8%
Rob Maness 453 4.5%
David Duke 437 4.3%
Derrick Edwards 266 2.6%
Gary Landrieu 243 2.4%
Donald Crawford 176 1.7%
Beryl Billiot 129 1.3%
Joseph Cao 66 0.7%
Troy Hebert 52 0.5%
Thomas Clements 51 0.5%
Joshua Pellerin 30 0.3%
Peter Williams 24 0.2%
Kaitlin Marone 21 0.2%
Vinny Mendoza 19 0.2%
Charles Marsala 18 0.2%
Le Roy Gillam 15 0.1%
Bob Lang 9 0.1%
Gregory Taylor 7 0.1%
Abhay Patel 3 -
Arden Wells 3 -
Avoyelles
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 3,496 23.0%
Foster Campbell 2,420 15.9%
John Fleming 2,139 14.1%
Charles Boustany 2,105 13.8%
David Duke 1,354 8.9%
Caroline Fayard 980 6.4%
Rob Maness 563 3.7%
Donald Crawford 392 2.6%
Derrick Edwards 364 2.4%
Gary Landrieu 350 2.3%
Peter Williams 279 1.8%
Beryl Billiot 263 1.7%
Joseph Cao 139 0.9%
Thomas Clements 77 0.5%
Joshua Pellerin 57 0.4%
Troy Hebert 52 0.3%
Vinny Mendoza 37 0.2%
Charles Marsala 27 0.2%
Kaitlin Marone 27 0.2%
Le Roy Gillam 26 0.2%
Bob Lang 23 0.2%
Arden Wells 16 0.1%
Abhay Patel 13 0.1%
Gregory Taylor 6 -
Beauregard
100%
Charles Boustany 4,970 34.2%
John Fleming 2,855 19.7%
John Kennedy 1,945 13.4%
Foster Campbell 1,079 7.4%
Rob Maness 970 6.7%
David Duke 741 5.1%
Caroline Fayard 644 4.4%
Donald Crawford 340 2.3%
Gary Landrieu 271 1.9%
Derrick Edwards 193 1.3%
Beryl Billiot 98 0.7%
Joseph Cao 90 0.6%
Thomas Clements 68 0.5%
Troy Hebert 59 0.4%
Kaitlin Marone 35 0.2%
Joshua Pellerin 34 0.2%
Charles Marsala 34 0.2%
Vinny Mendoza 29 0.2%
Le Roy Gillam 26 0.2%
Bob Lang 16 0.1%
Peter Williams 11 0.1%
Arden Wells 9 0.1%
Abhay Patel 7 -
Gregory Taylor 4 -
Bienville
100%
This race will be decided in a future runoff.
Foster Campbell 2,347 35.3%
John Fleming 1,620 24.3%
John Kennedy 1,173 17.6%
Caroline Fayard 486 7.3%
David Duke 211 3.2%
Charles Boustany 170 2.6%
Rob Maness 147 2.2%
Gary Landrieu 119 1.8%
Derrick Edwards 117 1.8%
Donald Crawford 87 1.3%
Beryl Billiot 67 1.0%
Peter Williams 22 0.3%
Joseph Cao 21 0.3%
Thomas Clements 18 0.3%
Le Roy Gillam 11 0.2%
Vinny Mendoza 9 0.1%
Joshua Pellerin 8 0.1%
Charles Marsala 7 0.1%
Troy Hebert 5 0.1%
Gregory Taylor 5 0.1%
Kaitlin Marone 4 0.1%
Abhay Patel 3 -
Bob Lang 1 -
Arden Wells - -
Bossier
100%
John Fleming 16,669 34.8%
John Kennedy 10,801 22.6%
Foster Campbell 8,699 18.2%
Caroline Fayard 2,700 5.6%
Rob Maness 2,377 5.0%
Charles Boustany 1,748 3.7%
David Duke 1,314 2.7%
Donald Crawford 833 1.7%
Gary Landrieu 685 1.4%
Derrick Edwards 553 1.2%
Thomas Clements 289 0.6%
Beryl Billiot 262 0.5%
Joseph Cao 249 0.5%
Le Roy Gillam 106 0.2%
Vinny Mendoza 94 0.2%
Peter Williams 94 0.2%
Kaitlin Marone 78 0.2%
Troy Hebert 68 0.1%
Charles Marsala 63 0.1%
Joshua Pellerin 61 0.1%
Abhay Patel 30 0.1%
Bob Lang 25 0.1%
Arden Wells 24 0.1%
Gregory Taylor 20 -
Caddo
100%
This race will be decided in a future runoff.
Foster Campbell 33,814 33.7%
John Fleming 23,546 23.5%
John Kennedy 16,549 16.5%
Caroline Fayard 9,557 9.5%
Charles Boustany 3,161 3.2%
Rob Maness 2,610 2.6%
Gary Landrieu 2,555 2.5%
Derrick Edwards 2,310 2.3%
David Duke 1,794 1.8%
Donald Crawford 1,005 1.0%
Beryl Billiot 694 0.7%
Thomas Clements 544 0.5%
Joseph Cao 368 0.4%
Peter Williams 341 0.3%
Joshua Pellerin 236 0.2%
Le Roy Gillam 225 0.2%
Vinny Mendoza 178 0.2%
Kaitlin Marone 177 0.2%
Gregory Taylor 157 0.2%
Troy Hebert 141 0.1%
Charles Marsala 118 0.1%
Arden Wells 65 0.1%
Abhay Patel 59 0.1%
Bob Lang 46 -
Calcasieu
100%
Charles Boustany 36,527 45.2%
Foster Campbell 10,490 13.0%
John Kennedy 9,967 12.3%
Caroline Fayard 6,082 7.5%
Rob Maness 4,139 5.1%
John Fleming 3,000 3.7%
Gary Landrieu 2,426 3.0%
Derrick Edwards 2,011 2.5%
David Duke 1,858 2.3%
Donald Crawford 1,139 1.4%
Beryl Billiot 672 0.8%
Thomas Clements 562 0.7%
Joseph Cao 370 0.5%
Joshua Pellerin 271 0.3%
Peter Williams 232 0.3%
Vinny Mendoza 219 0.3%
Troy Hebert 198 0.2%
Le Roy Gillam 183 0.2%
Kaitlin Marone 163 0.2%
Charles Marsala 89 0.1%
Bob Lang 55 0.1%
Abhay Patel 55 0.1%
Arden Wells 37 -
Gregory Taylor 30 -
Caldwell
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 1,728 38.4%
John Fleming 814 18.1%
Foster Campbell 468 10.4%
Caroline Fayard 397 8.8%
David Duke 355 7.9%
Charles Boustany 250 5.6%
Rob Maness 151 3.4%
Donald Crawford 120 2.7%
Gary Landrieu 51 1.1%
Derrick Edwards 47 1.0%
Beryl Billiot 27 0.6%
Joseph Cao 26 0.6%
Charles Marsala 11 0.2%
Thomas Clements 10 0.2%
Troy Hebert 9 0.2%
Kaitlin Marone 8 0.2%
Peter Williams 8 0.2%
Joshua Pellerin 7 0.2%
Arden Wells 5 0.1%
Vinny Mendoza 4 0.1%
Abhay Patel 2 -
Le Roy Gillam 2 -
Gregory Taylor 1 -
Bob Lang 1 -
Cameron
100%
Charles Boustany 2,118 59.3%
John Kennedy 473 13.2%
Rob Maness 258 7.2%
John Fleming 150 4.2%
Foster Campbell 132 3.7%
David Duke 130 3.6%
Caroline Fayard 95 2.7%
Donald Crawford 54 1.5%
Derrick Edwards 29 0.8%
Gary Landrieu 27 0.8%
Beryl Billiot 23 0.6%
Thomas Clements 21 0.6%
Joseph Cao 14 0.4%
Troy Hebert 12 0.3%
Charles Marsala 8 0.2%
Peter Williams 8 0.2%
Le Roy Gillam 5 0.1%
Joshua Pellerin 5 0.1%
Kaitlin Marone 4 0.1%
Vinny Mendoza 3 0.1%
Arden Wells 3 0.1%
Bob Lang 1 -
Gregory Taylor 1 -
Abhay Patel - -
Catahoula
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 1,480 32.8%
Foster Campbell 694 15.4%
John Fleming 684 15.2%
Caroline Fayard 424 9.4%
David Duke 278 6.2%
Charles Boustany 274 6.1%
Rob Maness 208 4.6%
Donald Crawford 144 3.2%
Gary Landrieu 90 2.0%
Derrick Edwards 60 1.3%
Beryl Billiot 46 1.0%
Joseph Cao 29 0.6%
Thomas Clements 20 0.4%
Peter Williams 16 0.4%
Kaitlin Marone 12 0.3%
Troy Hebert 11 0.2%
Charles Marsala 10 0.2%
Joshua Pellerin 9 0.2%
Le Roy Gillam 7 0.2%
Bob Lang 4 0.1%
Vinny Mendoza 4 0.1%
Abhay Patel 3 0.1%
Gregory Taylor 3 0.1%
Arden Wells 1 -
Claiborne
100%
John Fleming 1,837 30.4%
Foster Campbell 1,769 29.3%
John Kennedy 1,129 18.7%
Caroline Fayard 358 5.9%
Charles Boustany 174 2.9%
David Duke 170 2.8%
Gary Landrieu 141 2.3%
Rob Maness 129 2.1%
Derrick Edwards 95 1.6%
Donald Crawford 61 1.0%
Beryl Billiot 55 0.9%
Joseph Cao 28 0.5%
Peter Williams 22 0.4%
Thomas Clements 20 0.3%
Vinny Mendoza 12 0.2%
Le Roy Gillam 10 0.2%
Charles Marsala 7 0.1%
Joshua Pellerin 6 0.1%
Kaitlin Marone 6 0.1%
Gregory Taylor 5 0.1%
Troy Hebert 4 0.1%
Bob Lang 3 -
Abhay Patel 3 -
Arden Wells - -
Concordia
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 2,004 25.3%
Foster Campbell 1,542 19.4%
John Fleming 1,008 12.7%
Caroline Fayard 835 10.5%
Charles Boustany 635 8.0%
David Duke 420 5.3%
Rob Maness 358 4.5%
Donald Crawford 296 3.7%
Gary Landrieu 240 3.0%
Derrick Edwards 208 2.6%
Beryl Billiot 79 1.0%
Joseph Cao 72 0.9%
Peter Williams 65 0.8%
Thomas Clements 33 0.4%
Charles Marsala 32 0.4%
Joshua Pellerin 17 0.2%
Kaitlin Marone 17 0.2%
Vinny Mendoza 17 0.2%
Le Roy Gillam 14 0.2%
Abhay Patel 13 0.2%
Bob Lang 9 0.1%
Troy Hebert 9 0.1%
Arden Wells 5 0.1%
Gregory Taylor 4 0.1%
De Soto
100%
This race will be decided in a future runoff.
Foster Campbell 3,786 29.3%
John Fleming 3,594 27.8%
John Kennedy 2,769 21.4%
Caroline Fayard 641 5.0%
Charles Boustany 422 3.3%
David Duke 404 3.1%
Rob Maness 398 3.1%
Gary Landrieu 273 2.1%
Donald Crawford 178 1.4%
Derrick Edwards 160 1.2%
Beryl Billiot 57 0.4%
Thomas Clements 45 0.3%
Joseph Cao 45 0.3%
Peter Williams 26 0.2%
Troy Hebert 22 0.2%
Kaitlin Marone 18 0.1%
Vinny Mendoza 18 0.1%
Joshua Pellerin 16 0.1%
Le Roy Gillam 12 0.1%
Bob Lang 11 0.1%
Gregory Taylor 8 0.1%
Charles Marsala 8 0.1%
Abhay Patel 6 -
Arden Wells 5 -
East Baton Rouge
100%
This race will be decided in a future runoff.
Foster Campbell 47,423 24.9%
John Kennedy 44,902 23.6%
Caroline Fayard 33,043 17.4%
Charles Boustany 20,975 11.0%
John Fleming 14,561 7.6%
Gary Landrieu 5,883 3.1%
Derrick Edwards 5,711 3.0%
Rob Maness 5,582 2.9%
David Duke 2,605 1.4%
Donald Crawford 1,784 0.9%
Thomas Clements 1,348 0.7%
Joseph Cao 1,297 0.7%
Beryl Billiot 1,108 0.6%
Joshua Pellerin 665 0.3%
Peter Williams 625 0.3%
Troy Hebert 572 0.3%
Le Roy Gillam 514 0.3%
Vinny Mendoza 463 0.2%
Kaitlin Marone 441 0.2%
Charles Marsala 276 0.1%
Abhay Patel 251 0.1%
Bob Lang 145 0.1%
Arden Wells 137 0.1%
Gregory Taylor 108 0.1%
East Carroll
100%
This race will be decided in a future runoff.
Foster Campbell 867 31.8%
Caroline Fayard 458 16.8%
John Kennedy 403 14.8%
Charles Boustany 302 11.1%
John Fleming 223 8.2%
Derrick Edwards 110 4.0%
Gary Landrieu 78 2.9%
David Duke 51 1.9%
Rob Maness 46 1.7%
Beryl Billiot 42 1.5%
Donald Crawford 34 1.2%
Peter Williams 26 1.0%
Joseph Cao 21 0.8%
Thomas Clements 17 0.6%
Kaitlin Marone 11 0.4%
Joshua Pellerin 7 0.3%
Gregory Taylor 6 0.2%
Bob Lang 6 0.2%
Le Roy Gillam 5 0.2%
Vinny Mendoza 4 0.1%
Abhay Patel 2 0.1%
Troy Hebert 2 0.1%
Charles Marsala 2 0.1%
Arden Wells - -
East Feliciana
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 3,331 34.7%
Foster Campbell 1,873 19.5%
Caroline Fayard 1,433 14.9%
Charles Boustany 682 7.1%
John Fleming 644 6.7%
David Duke 371 3.9%
Rob Maness 355 3.7%
Gary Landrieu 227 2.4%
Derrick Edwards 226 2.4%
Donald Crawford 137 1.4%
Beryl Billiot 96 1.0%
Thomas Clements 38 0.4%
Peter Williams 28 0.3%
Joseph Cao 28 0.3%
Joshua Pellerin 22 0.2%
Troy Hebert 19 0.2%
Kaitlin Marone 15 0.2%
Le Roy Gillam 12 0.1%
Charles Marsala 10 0.1%
Abhay Patel 10 0.1%
Vinny Mendoza 8 0.1%
Bob Lang 7 0.1%
Gregory Taylor 7 0.1%
Arden Wells 7 0.1%
Evangeline
100%
Charles Boustany 4,565 33.4%
John Kennedy 2,441 17.9%
Foster Campbell 1,410 10.3%
Caroline Fayard 1,254 9.2%
John Fleming 1,120 8.2%
Rob Maness 879 6.4%
David Duke 634 4.6%
Derrick Edwards 277 2.0%
Donald Crawford 222 1.6%
Gary Landrieu 208 1.5%
Beryl Billiot 174 1.3%
Joseph Cao 93 0.7%
Troy Hebert 85 0.6%
Thomas Clements 59 0.4%
Peter Williams 48 0.4%
Kaitlin Marone 43 0.3%
Joshua Pellerin 34 0.2%
Charles Marsala 27 0.2%
Vinny Mendoza 24 0.2%
Le Roy Gillam 23 0.2%
Bob Lang 16 0.1%
Abhay Patel 7 0.1%
Arden Wells 7 0.1%
Gregory Taylor 4 -
Franklin
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 2,927 33.9%
John Fleming 1,419 16.4%
Foster Campbell 1,272 14.7%
Caroline Fayard 766 8.9%
Charles Boustany 636 7.4%
David Duke 536 6.2%
Rob Maness 359 4.2%
Gary Landrieu 177 2.0%
Donald Crawford 161 1.9%
Derrick Edwards 129 1.5%
Beryl Billiot 65 0.8%
Thomas Clements 31 0.4%
Joseph Cao 30 0.3%
Troy Hebert 23 0.3%
Peter Williams 21 0.2%
Charles Marsala 20 0.2%
Le Roy Gillam 15 0.2%
Joshua Pellerin 13 0.2%
Kaitlin Marone 12 0.1%
Vinny Mendoza 10 0.1%
Abhay Patel 8 0.1%
Arden Wells 6 0.1%
Gregory Taylor 6 0.1%
Bob Lang 4 -
Grant
100%
John Fleming 2,569 30.7%
John Kennedy 2,029 24.2%
Rob Maness 797 9.5%
Charles Boustany 628 7.5%
Foster Campbell 611 7.3%
David Duke 589 7.0%
Caroline Fayard 301 3.6%
Donald Crawford 266 3.2%
Gary Landrieu 146 1.7%
Derrick Edwards 97 1.2%
Beryl Billiot 76 0.9%
Joseph Cao 70 0.8%
Thomas Clements 49 0.6%
Troy Hebert 27 0.3%
Kaitlin Marone 20 0.2%
Peter Williams 20 0.2%
Charles Marsala 17 0.2%
Vinny Mendoza 16 0.2%
Bob Lang 14 0.2%
Le Roy Gillam 13 0.2%
Joshua Pellerin 11 0.1%
Gregory Taylor 8 0.1%
Abhay Patel 4 -
Arden Wells 3 -
Iberia
100%
Charles Boustany 9,635 31.7%
John Kennedy 5,316 17.5%
Foster Campbell 3,609 11.9%
Caroline Fayard 2,304 7.6%
Troy Hebert 2,273 7.5%
Rob Maness 2,250 7.4%
John Fleming 1,283 4.2%
Derrick Edwards 779 2.6%
David Duke 704 2.3%
Gary Landrieu 569 1.9%
Joshua Pellerin 372 1.2%
Beryl Billiot 300 1.0%
Donald Crawford 255 0.8%
Peter Williams 164 0.5%
Joseph Cao 143 0.5%
Thomas Clements 135 0.4%
Vinny Mendoza 85 0.3%
Le Roy Gillam 83 0.3%
Kaitlin Marone 50 0.2%
Charles Marsala 44 0.1%
Bob Lang 31 0.1%
Arden Wells 17 0.1%
Gregory Taylor 11 -
Abhay Patel 6 -
Iberville
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 3,811 25.7%
Foster Campbell 3,355 22.6%
Caroline Fayard 2,490 16.8%
Charles Boustany 1,243 8.4%
John Fleming 841 5.7%
Derrick Edwards 675 4.6%
Rob Maness 538 3.6%
Gary Landrieu 519 3.5%
David Duke 492 3.3%
Donald Crawford 180 1.2%
Beryl Billiot 180 1.2%
Joseph Cao 82 0.6%
Troy Hebert 76 0.5%
Peter Williams 71 0.5%
Thomas Clements 55 0.4%
Joshua Pellerin 42 0.3%
Vinny Mendoza 39 0.3%
Kaitlin Marone 31 0.2%
Le Roy Gillam 27 0.2%
Charles Marsala 21 0.1%
Bob Lang 19 0.1%
Gregory Taylor 17 0.1%
Arden Wells 14 0.1%
Abhay Patel 6 -
Jackson
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 2,045 28.9%
John Fleming 1,535 21.7%
Foster Campbell 1,265 17.8%
Caroline Fayard 651 9.2%
Charles Boustany 377 5.3%
David Duke 325 4.6%
Rob Maness 320 4.5%
Gary Landrieu 134 1.9%
Donald Crawford 112 1.6%
Derrick Edwards 100 1.4%
Beryl Billiot 53 0.7%
Joseph Cao 47 0.7%
Thomas Clements 24 0.3%
Peter Williams 21 0.3%
Kaitlin Marone 12 0.2%
Joshua Pellerin 11 0.2%
Vinny Mendoza 11 0.2%
Charles Marsala 10 0.1%
Le Roy Gillam 10 0.1%
Troy Hebert 9 0.1%
Abhay Patel 5 0.1%
Gregory Taylor 4 0.1%
Bob Lang 3 -
Arden Wells 3 -
Jefferson
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 53,177 30.9%
Caroline Fayard 26,622 15.5%
Foster Campbell 24,931 14.5%
Charles Boustany 19,518 11.3%
John Fleming 11,014 6.4%
Rob Maness 7,618 4.4%
Derrick Edwards 6,298 3.7%
Joseph Cao 5,486 3.2%
David Duke 5,370 3.1%
Gary Landrieu 3,721 2.2%
Beryl Billiot 2,524 1.5%
Donald Crawford 1,468 0.9%
Thomas Clements 1,115 0.6%
Vinny Mendoza 650 0.4%
Joshua Pellerin 528 0.3%
Peter Williams 389 0.2%
Kaitlin Marone 370 0.2%
Le Roy Gillam 365 0.2%
Charles Marsala 339 0.2%
Troy Hebert 338 0.2%
Abhay Patel 159 0.1%
Arden Wells 105 0.1%
Bob Lang 90 0.1%
Gregory Taylor 90 0.1%
Jefferson Davis
100%
Charles Boustany 6,206 44.8%
John Kennedy 2,530 18.3%
Foster Campbell 1,332 9.6%
Rob Maness 940 6.8%
Caroline Fayard 761 5.5%
John Fleming 504 3.6%
David Duke 415 3.0%
Donald Crawford 237 1.7%
Derrick Edwards 208 1.5%
Gary Landrieu 186 1.3%
Beryl Billiot 138 1.0%
Joseph Cao 79 0.6%
Thomas Clements 67 0.5%
Joshua Pellerin 42 0.3%
Troy Hebert 38 0.3%
Peter Williams 33 0.2%
Kaitlin Marone 28 0.2%
Le Roy Gillam 20 0.1%
Charles Marsala 18 0.1%
Vinny Mendoza 17 0.1%
Gregory Taylor 14 0.1%
Bob Lang 9 0.1%
Abhay Patel 8 0.1%
Arden Wells 8 0.1%
La Salle
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 2,487 39.6%
John Fleming 1,190 19.0%
Charles Boustany 546 8.7%
David Duke 511 8.1%
Rob Maness 363 5.8%
Foster Campbell 352 5.6%
Caroline Fayard 289 4.6%
Donald Crawford 218 3.5%
Gary Landrieu 72 1.1%
Joseph Cao 45 0.7%
Derrick Edwards 43 0.7%
Beryl Billiot 34 0.5%
Charles Marsala 22 0.4%
Thomas Clements 19 0.3%
Troy Hebert 16 0.3%
Le Roy Gillam 15 0.2%
Kaitlin Marone 10 0.2%
Joshua Pellerin 8 0.1%
Abhay Patel 8 0.1%
Bob Lang 7 0.1%
Peter Williams 7 0.1%
Arden Wells 6 0.1%
Vinny Mendoza 6 0.1%
Gregory Taylor 4 0.1%
Lafayette
100%
Charles Boustany 45,014 44.2%
John Kennedy 14,714 14.5%
Foster Campbell 12,902 12.7%
Caroline Fayard 8,068 7.9%
Rob Maness 6,513 6.4%
John Fleming 4,536 4.5%
Derrick Edwards 1,728 1.7%
David Duke 1,437 1.4%
Gary Landrieu 1,263 1.2%
Donald Crawford 920 0.9%
Troy Hebert 809 0.8%
Beryl Billiot 727 0.7%
Joshua Pellerin 707 0.7%
Thomas Clements 671 0.7%
Joseph Cao 496 0.5%
Peter Williams 382 0.4%
Le Roy Gillam 225 0.2%
Kaitlin Marone 218 0.2%
Vinny Mendoza 192 0.2%
Charles Marsala 112 0.1%
Abhay Patel 67 0.1%
Bob Lang 45 -
Gregory Taylor 40 -
Arden Wells 36 -
Lafourche
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 17,254 43.5%
Charles Boustany 5,006 12.6%
Caroline Fayard 3,637 9.2%
Foster Campbell 3,152 7.9%
John Fleming 2,617 6.6%
Rob Maness 2,446 6.2%
David Duke 1,667 4.2%
Donald Crawford 723 1.8%
Derrick Edwards 655 1.7%
Beryl Billiot 640 1.6%
Gary Landrieu 488 1.2%
Joseph Cao 449 1.1%
Thomas Clements 186 0.5%
Troy Hebert 182 0.5%
Joshua Pellerin 143 0.4%
Kaitlin Marone 92 0.2%
Charles Marsala 76 0.2%
Le Roy Gillam 60 0.2%
Peter Williams 59 0.1%
Vinny Mendoza 53 0.1%
Bob Lang 31 0.1%
Abhay Patel 21 0.1%
Arden Wells 19 -
Gregory Taylor 17 -
Lincoln
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 4,106 23.1%
John Fleming 3,731 21.0%
Foster Campbell 3,658 20.6%
Caroline Fayard 2,175 12.2%
Charles Boustany 1,170 6.6%
Rob Maness 650 3.7%
Gary Landrieu 461 2.6%
David Duke 451 2.5%
Derrick Edwards 358 2.0%
Donald Crawford 301 1.7%
Beryl Billiot 155 0.9%
Thomas Clements 153 0.9%
Joseph Cao 92 0.5%
Joshua Pellerin 52 0.3%
Peter Williams 50 0.3%
Le Roy Gillam 48 0.3%
Kaitlin Marone 33 0.2%
Vinny Mendoza 31 0.2%
Charles Marsala 30 0.2%
Troy Hebert 18 0.1%
Abhay Patel 13 0.1%
Bob Lang 13 0.1%
Arden Wells 8 -
Gregory Taylor 7 -
Livingston
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 24,747 44.4%
Charles Boustany 6,586 11.8%
John Fleming 5,241 9.4%
Caroline Fayard 3,857 6.9%
Rob Maness 3,631 6.5%
Foster Campbell 3,563 6.4%
David Duke 3,426 6.1%
Donald Crawford 1,487 2.7%
Joseph Cao 505 0.9%
Thomas Clements 456 0.8%
Derrick Edwards 436 0.8%
Gary Landrieu 429 0.8%
Beryl Billiot 419 0.8%
Troy Hebert 195 0.3%
Le Roy Gillam 146 0.3%
Charles Marsala 130 0.2%
Joshua Pellerin 97 0.2%
Kaitlin Marone 96 0.2%
Arden Wells 87 0.2%
Vinny Mendoza 64 0.1%
Abhay Patel 60 0.1%
Peter Williams 48 0.1%
Bob Lang 36 0.1%
Gregory Taylor 31 0.1%
Madison
100%
This race will be decided in a future runoff.
Foster Campbell 1,198 27.8%
John Kennedy 815 18.9%
Caroline Fayard 669 15.5%
John Fleming 421 9.8%
Charles Boustany 289 6.7%
Gary Landrieu 203 4.7%
Derrick Edwards 174 4.0%
David Duke 160 3.7%
Rob Maness 109 2.5%
Donald Crawford 61 1.4%
Beryl Billiot 57 1.3%
Joseph Cao 26 0.6%
Peter Williams 21 0.5%
Thomas Clements 20 0.5%
Troy Hebert 13 0.3%
Charles Marsala 12 0.3%
Joshua Pellerin 11 0.3%
Kaitlin Marone 11 0.3%
Le Roy Gillam 9 0.2%
Vinny Mendoza 7 0.2%
Arden Wells 5 0.1%
Gregory Taylor 5 0.1%
Bob Lang 4 0.1%
Abhay Patel 3 0.1%
Morehouse
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 2,875 26.1%
Foster Campbell 2,476 22.5%
John Fleming 1,780 16.2%
Caroline Fayard 1,484 13.5%
Charles Boustany 454 4.1%
David Duke 452 4.1%
Rob Maness 379 3.4%
Gary Landrieu 359 3.3%
Derrick Edwards 226 2.1%
Donald Crawford 159 1.4%
Beryl Billiot 90 0.8%
Peter Williams 42 0.4%
Joseph Cao 40 0.4%
Joshua Pellerin 34 0.3%
Thomas Clements 28 0.3%
Charles Marsala 23 0.2%
Kaitlin Marone 22 0.2%
Vinny Mendoza 20 0.2%
Le Roy Gillam 18 0.2%
Troy Hebert 16 0.1%
Bob Lang 14 0.1%
Abhay Patel 9 0.1%
Gregory Taylor 6 0.1%
Arden Wells 1 -
Natchitoches
100%
This race will be decided in a future runoff.
Foster Campbell 4,905 31.1%
John Fleming 3,549 22.5%
John Kennedy 3,250 20.6%
Caroline Fayard 1,166 7.4%
Charles Boustany 581 3.7%
David Duke 499 3.2%
Gary Landrieu 395 2.5%
Rob Maness 323 2.1%
Derrick Edwards 277 1.8%
Donald Crawford 226 1.4%
Beryl Billiot 130 0.8%
Thomas Clements 78 0.5%
Joseph Cao 76 0.5%
Peter Williams 50 0.3%
Bob Lang 46 0.3%
Le Roy Gillam 40 0.3%
Joshua Pellerin 31 0.2%
Kaitlin Marone 28 0.2%
Troy Hebert 27 0.2%
Charles Marsala 23 0.1%
Vinny Mendoza 23 0.1%
Gregory Taylor 15 0.1%
Arden Wells 10 0.1%
Abhay Patel 7 -
Orleans
100%
This race will be decided in a future runoff.
Foster Campbell 49,764 31.7%
Caroline Fayard 49,718 31.6%
John Kennedy 14,722 9.4%
Derrick Edwards 10,115 6.4%
Charles Boustany 9,790 6.2%
Gary Landrieu 7,303 4.6%
Joseph Cao 3,554 2.3%
John Fleming 3,080 2.0%
Beryl Billiot 1,407 0.9%
Rob Maness 1,230 0.8%
Thomas Clements 982 0.6%
David Duke 933 0.6%
Vinny Mendoza 788 0.5%
Peter Williams 677 0.4%
Joshua Pellerin 622 0.4%
Donald Crawford 610 0.4%
Kaitlin Marone 518 0.3%
Le Roy Gillam 384 0.2%
Troy Hebert 361 0.2%
Charles Marsala 183 0.1%
Abhay Patel 153 0.1%
Gregory Taylor 107 0.1%
Arden Wells 106 0.1%
Bob Lang 77 -
Ouachita
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 18,369 28.4%
Foster Campbell 12,880 19.9%
John Fleming 12,620 19.5%
Caroline Fayard 6,952 10.7%
Charles Boustany 3,265 5.0%
Rob Maness 2,837 4.4%
David Duke 1,838 2.8%
Gary Landrieu 1,656 2.6%
Derrick Edwards 1,004 1.6%
Donald Crawford 837 1.3%
Charles Marsala 526 0.8%
Beryl Billiot 453 0.7%
Joseph Cao 313 0.5%
Thomas Clements 276 0.4%
Kaitlin Marone 148 0.2%
Joshua Pellerin 146 0.2%
Peter Williams 128 0.2%
Vinny Mendoza 110 0.2%
Le Roy Gillam 101 0.2%
Troy Hebert 91 0.1%
Abhay Patel 57 0.1%
Bob Lang 37 0.1%
Arden Wells 30 -
Gregory Taylor 15 -
Plaquemines
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 3,952 39.2%
Caroline Fayard 1,096 10.9%
Charles Boustany 1,010 10.0%
Foster Campbell 822 8.1%
Rob Maness 499 4.9%
John Fleming 497 4.9%
David Duke 450 4.5%
Joseph Cao 363 3.6%
Vinny Mendoza 344 3.4%
Derrick Edwards 308 3.1%
Gary Landrieu 221 2.2%
Beryl Billiot 152 1.5%
Donald Crawford 132 1.3%
Thomas Clements 56 0.6%
Peter Williams 33 0.3%
Le Roy Gillam 27 0.3%
Troy Hebert 26 0.3%
Joshua Pellerin 25 0.2%
Kaitlin Marone 23 0.2%
Charles Marsala 20 0.2%
Gregory Taylor 12 0.1%
Bob Lang 9 0.1%
Abhay Patel 7 0.1%
Arden Wells 6 0.1%
Pointe Coupee
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 3,653 32.9%
Foster Campbell 1,959 17.7%
Caroline Fayard 1,292 11.7%
Charles Boustany 1,133 10.2%
John Fleming 757 6.8%
Peter Williams 691 6.2%
David Duke 415 3.7%
Rob Maness 320 2.9%
Derrick Edwards 209 1.9%
Gary Landrieu 171 1.5%
Donald Crawford 136 1.2%
Beryl Billiot 96 0.9%
Joseph Cao 58 0.5%
Troy Hebert 38 0.3%
Thomas Clements 34 0.3%
Joshua Pellerin 27 0.2%
Charles Marsala 21 0.2%
Kaitlin Marone 20 0.2%
Le Roy Gillam 14 0.1%
Vinny Mendoza 13 0.1%
Arden Wells 12 0.1%
Bob Lang 7 0.1%
Abhay Patel 6 0.1%
Gregory Taylor 6 0.1%
Rapides
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 12,229 22.8%
John Fleming 11,696 21.8%
Foster Campbell 7,476 14.0%
Charles Boustany 5,194 9.7%
Caroline Fayard 5,167 9.6%
Rob Maness 2,886 5.4%
David Duke 2,260 4.2%
Gary Landrieu 1,805 3.4%
Derrick Edwards 1,227 2.3%
Donald Crawford 1,107 2.1%
Beryl Billiot 577 1.1%
Joseph Cao 369 0.7%
Thomas Clements 327 0.6%
Peter Williams 243 0.5%
Joshua Pellerin 200 0.4%
Troy Hebert 177 0.3%
Kaitlin Marone 134 0.3%
Le Roy Gillam 130 0.2%
Vinny Mendoza 99 0.2%
Charles Marsala 95 0.2%
Bob Lang 57 0.1%
Abhay Patel 55 0.1%
Arden Wells 42 0.1%
Gregory Taylor 35 0.1%
Red River
100%
This race will be decided in a future runoff.
Foster Campbell 1,582 37.8%
John Fleming 901 21.5%
John Kennedy 871 20.8%
Caroline Fayard 173 4.1%
David Duke 150 3.6%
Charles Boustany 109 2.6%
Rob Maness 85 2.0%
Gary Landrieu 74 1.8%
Derrick Edwards 68 1.6%
Donald Crawford 53 1.3%
Beryl Billiot 30 0.7%
Joseph Cao 18 0.4%
Le Roy Gillam 12 0.3%
Thomas Clements 12 0.3%
Bob Lang 11 0.3%
Peter Williams 10 0.2%
Kaitlin Marone 6 0.1%
Troy Hebert 6 0.1%
Charles Marsala 5 0.1%
Vinny Mendoza 3 0.1%
Joshua Pellerin 3 0.1%
Arden Wells 2 -
Gregory Taylor 2 -
Abhay Patel - -
Richland
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 2,746 30.4%
Foster Campbell 1,708 18.9%
John Fleming 1,475 16.3%
Caroline Fayard 809 8.9%
Charles Boustany 682 7.5%
David Duke 483 5.3%
Rob Maness 300 3.3%
Gary Landrieu 237 2.6%
Derrick Edwards 166 1.8%
Donald Crawford 148 1.6%
Beryl Billiot 65 0.7%
Charles Marsala 40 0.4%
Thomas Clements 40 0.4%
Joseph Cao 40 0.4%
Peter Williams 17 0.2%
Joshua Pellerin 14 0.2%
Kaitlin Marone 13 0.1%
Le Roy Gillam 13 0.1%
Troy Hebert 9 0.1%
Abhay Patel 9 0.1%
Vinny Mendoza 9 0.1%
Bob Lang 7 0.1%
Arden Wells 6 0.1%
Gregory Taylor 5 0.1%
Sabine
100%
John Fleming 3,208 34.5%
John Kennedy 2,536 27.2%
Foster Campbell 1,293 13.9%
Charles Boustany 480 5.2%
David Duke 457 4.9%
Rob Maness 366 3.9%
Caroline Fayard 340 3.7%
Donald Crawford 186 2.0%
Gary Landrieu 112 1.2%
Derrick Edwards 100 1.1%
Joseph Cao 51 0.5%
Beryl Billiot 45 0.5%
Thomas Clements 34 0.4%
Troy Hebert 16 0.2%
Le Roy Gillam 15 0.2%
Vinny Mendoza 14 0.2%
Kaitlin Marone 13 0.1%
Charles Marsala 11 0.1%
Peter Williams 10 0.1%
Bob Lang 6 0.1%
Abhay Patel 4 -
Gregory Taylor 4 -
Joshua Pellerin 4 -
Arden Wells 2 -
St. Bernard
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 5,354 35.6%
Caroline Fayard 2,013 13.4%
Foster Campbell 1,819 12.1%
Charles Boustany 1,304 8.7%
David Duke 1,221 8.1%
John Fleming 708 4.7%
Rob Maness 510 3.4%
Derrick Edwards 488 3.2%
Gary Landrieu 361 2.4%
Joseph Cao 353 2.3%
Donald Crawford 273 1.8%
Beryl Billiot 189 1.3%
Thomas Clements 100 0.7%
Kaitlin Marone 54 0.4%
Vinny Mendoza 53 0.4%
Le Roy Gillam 42 0.3%
Troy Hebert 39 0.3%
Joshua Pellerin 35 0.2%
Peter Williams 30 0.2%
Charles Marsala 26 0.2%
Bob Lang 20 0.1%
Abhay Patel 13 0.1%
Arden Wells 10 0.1%
Gregory Taylor 8 0.1%
St. Charles
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 8,566 34.5%
Caroline Fayard 3,203 12.9%
Charles Boustany 2,973 12.0%
Foster Campbell 2,686 10.8%
Rob Maness 1,706 6.9%
John Fleming 1,545 6.2%
Derrick Edwards 986 4.0%
David Duke 915 3.7%
Gary Landrieu 657 2.6%
Joseph Cao 469 1.9%
Donald Crawford 325 1.3%
Beryl Billiot 259 1.0%
Thomas Clements 145 0.6%
Joshua Pellerin 65 0.3%
Charles Marsala 56 0.2%
Troy Hebert 49 0.2%
Peter Williams 48 0.2%
Kaitlin Marone 47 0.2%
Vinny Mendoza 44 0.2%
Le Roy Gillam 34 0.1%
Abhay Patel 23 0.1%
Bob Lang 21 0.1%
Gregory Taylor 10 -
Arden Wells 10 -
St. Helena
100%
Caroline Fayard 1,429 25.6%
John Kennedy 1,239 22.2%
Foster Campbell 1,085 19.4%
John Fleming 317 5.7%
Charles Boustany 286 5.1%
Beryl Billiot 279 5.0%
David Duke 242 4.3%
Derrick Edwards 186 3.3%
Gary Landrieu 141 2.5%
Rob Maness 139 2.5%
Donald Crawford 66 1.2%
Peter Williams 26 0.5%
Joseph Cao 24 0.4%
Joshua Pellerin 23 0.4%
Kaitlin Marone 18 0.3%
Thomas Clements 16 0.3%
Troy Hebert 15 0.3%
Gregory Taylor 14 0.3%
Vinny Mendoza 12 0.2%
Le Roy Gillam 9 0.2%
Bob Lang 6 0.1%
Arden Wells 6 0.1%
Charles Marsala 5 0.1%
Abhay Patel 2 -
St. James
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 3,085 27.4%
Foster Campbell 2,725 24.2%
Caroline Fayard 1,876 16.7%
Charles Boustany 861 7.7%
Derrick Edwards 523 4.7%
Gary Landrieu 454 4.0%
John Fleming 449 4.0%
Rob Maness 405 3.6%
David Duke 355 3.2%
Beryl Billiot 116 1.0%
Donald Crawford 103 0.9%
Joseph Cao 59 0.5%
Peter Williams 47 0.4%
Thomas Clements 43 0.4%
Joshua Pellerin 36 0.3%
Troy Hebert 29 0.3%
Vinny Mendoza 19 0.2%
Kaitlin Marone 17 0.2%
Le Roy Gillam 14 0.1%
Charles Marsala 10 0.1%
Bob Lang 9 0.1%
Arden Wells 6 0.1%
Gregory Taylor 5 -
Abhay Patel 1 -
St. John the Baptist
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 4,261 22.2%
Caroline Fayard 4,175 21.7%
Foster Campbell 4,106 21.3%
Derrick Edwards 1,486 7.7%
Charles Boustany 1,199 6.2%
Gary Landrieu 928 4.8%
John Fleming 755 3.9%
Rob Maness 599 3.1%
David Duke 575 3.0%
Joseph Cao 232 1.2%
Beryl Billiot 228 1.2%
Donald Crawford 139 0.7%
Peter Williams 94 0.5%
Joshua Pellerin 94 0.5%
Thomas Clements 78 0.4%
Vinny Mendoza 73 0.4%
Troy Hebert 52 0.3%
Le Roy Gillam 40 0.2%
Kaitlin Marone 39 0.2%
Charles Marsala 26 0.1%
Gregory Taylor 24 0.1%
Bob Lang 12 0.1%
Abhay Patel 11 0.1%
Arden Wells 8 -
St. Landry
100%
Charles Boustany 12,863 34.7%
Foster Campbell 7,016 18.9%
John Kennedy 5,377 14.5%
Caroline Fayard 3,545 9.6%
Rob Maness 1,797 4.8%
John Fleming 1,599 4.3%
Derrick Edwards 1,067 2.9%
David Duke 1,022 2.8%
Gary Landrieu 771 2.1%
Beryl Billiot 403 1.1%
Donald Crawford 363 1.0%
Troy Hebert 202 0.5%
Peter Williams 197 0.5%
Joshua Pellerin 173 0.5%
Joseph Cao 151 0.4%
Thomas Clements 139 0.4%
Kaitlin Marone 82 0.2%
Vinny Mendoza 73 0.2%
Le Roy Gillam 66 0.2%
Gregory Taylor 48 0.1%
Charles Marsala 47 0.1%
Bob Lang 27 0.1%
Abhay Patel 18 -
Arden Wells 15 -
St. Martin
100%
Charles Boustany 8,875 36.7%
John Kennedy 4,686 19.4%
Foster Campbell 2,743 11.4%
Caroline Fayard 1,758 7.3%
Rob Maness 1,532 6.3%
Troy Hebert 918 3.8%
John Fleming 848 3.5%
David Duke 621 2.6%
Derrick Edwards 544 2.3%
Gary Landrieu 380 1.6%
Beryl Billiot 278 1.2%
Joshua Pellerin 231 1.0%
Donald Crawford 212 0.9%
Peter Williams 117 0.5%
Thomas Clements 103 0.4%
Joseph Cao 93 0.4%
Vinny Mendoza 55 0.2%
Le Roy Gillam 48 0.2%
Kaitlin Marone 37 0.2%
Charles Marsala 32 0.1%
Bob Lang 19 0.1%
Abhay Patel 11 -
Gregory Taylor 9 -
Arden Wells 9 -
St. Mary
100%
Charles Boustany 5,194 24.2%
John Kennedy 4,906 22.9%
Foster Campbell 2,737 12.8%
Caroline Fayard 2,023 9.4%
John Fleming 1,439 6.7%
Rob Maness 1,085 5.1%
Joshua Pellerin 967 4.5%
David Duke 627 2.9%
Derrick Edwards 557 2.6%
Gary Landrieu 421 2.0%
Troy Hebert 367 1.7%
Donald Crawford 307 1.4%
Beryl Billiot 294 1.4%
Joseph Cao 148 0.7%
Thomas Clements 105 0.5%
Peter Williams 61 0.3%
Vinny Mendoza 59 0.3%
Kaitlin Marone 44 0.2%
Charles Marsala 37 0.2%
Le Roy Gillam 25 0.1%
Bob Lang 19 0.1%
Arden Wells 17 0.1%
Gregory Taylor 14 0.1%
Abhay Patel 11 0.1%
St. Tammany
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 48,914 40.6%
Charles Boustany 14,588 12.1%
Caroline Fayard 12,054 10.0%
John Fleming 10,903 9.1%
Rob Maness 9,897 8.2%
Foster Campbell 8,900 7.4%
David Duke 4,232 3.5%
Derrick Edwards 1,995 1.7%
Joseph Cao 1,888 1.6%
Gary Landrieu 1,727 1.4%
Donald Crawford 1,670 1.4%
Thomas Clements 956 0.8%
Beryl Billiot 766 0.6%
Charles Marsala 309 0.3%
Le Roy Gillam 299 0.2%
Kaitlin Marone 239 0.2%
Vinny Mendoza 225 0.2%
Troy Hebert 208 0.2%
Joshua Pellerin 203 0.2%
Peter Williams 144 0.1%
Abhay Patel 100 0.1%
Bob Lang 90 0.1%
Arden Wells 80 0.1%
Gregory Taylor 38 -
Tangipahoa
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 16,948 34.0%
Caroline Fayard 6,419 12.9%
Foster Campbell 6,390 12.8%
Charles Boustany 4,636 9.3%
Rob Maness 3,315 6.6%
John Fleming 3,113 6.2%
David Duke 2,423 4.9%
Beryl Billiot 1,662 3.3%
Derrick Edwards 1,411 2.8%
Gary Landrieu 896 1.8%
Donald Crawford 756 1.5%
Joseph Cao 481 1.0%
Arden Wells 333 0.7%
Thomas Clements 246 0.5%
Joshua Pellerin 158 0.3%
Vinny Mendoza 132 0.3%
Charles Marsala 110 0.2%
Peter Williams 107 0.2%
Troy Hebert 101 0.2%
Kaitlin Marone 92 0.2%
Le Roy Gillam 73 0.1%
Abhay Patel 49 0.1%
Bob Lang 29 0.1%
Gregory Taylor 23 -
Tensas
100%
This race will be decided in a future runoff.
Foster Campbell 617 26.8%
John Kennedy 543 23.6%
Caroline Fayard 367 16.0%
John Fleming 257 11.2%
Charles Boustany 122 5.3%
David Duke 86 3.7%
Gary Landrieu 85 3.7%
Derrick Edwards 53 2.3%
Rob Maness 44 1.9%
Peter Williams 30 1.3%
Donald Crawford 24 1.0%
Beryl Billiot 20 0.9%
Joseph Cao 14 0.6%
Kaitlin Marone 9 0.4%
Le Roy Gillam 4 0.2%
Joshua Pellerin 4 0.2%
Vinny Mendoza 4 0.2%
Gregory Taylor 3 0.1%
Charles Marsala 3 0.1%
Thomas Clements 3 0.1%
Troy Hebert 3 0.1%
Bob Lang 2 0.1%
Arden Wells 1 -
Abhay Patel - -
Terrebonne
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 16,733 40.1%
Charles Boustany 5,154 12.4%
Caroline Fayard 4,617 11.1%
Foster Campbell 3,304 7.9%
Rob Maness 3,067 7.4%
John Fleming 2,895 6.9%
David Duke 1,426 3.4%
Beryl Billiot 883 2.1%
Donald Crawford 790 1.9%
Derrick Edwards 716 1.7%
Gary Landrieu 563 1.3%
Joseph Cao 414 1.0%
Thomas Clements 271 0.6%
Joshua Pellerin 235 0.6%
Troy Hebert 129 0.3%
Peter Williams 91 0.2%
Charles Marsala 89 0.2%
Le Roy Gillam 86 0.2%
Kaitlin Marone 85 0.2%
Vinny Mendoza 72 0.2%
Abhay Patel 30 0.1%
Bob Lang 30 0.1%
Arden Wells 25 0.1%
Gregory Taylor 12 -
Union
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 3,127 30.3%
John Fleming 2,451 23.8%
Foster Campbell 1,712 16.6%
Caroline Fayard 656 6.4%
Charles Boustany 527 5.1%
David Duke 518 5.0%
Rob Maness 483 4.7%
Donald Crawford 215 2.1%
Gary Landrieu 145 1.4%
Derrick Edwards 114 1.1%
Beryl Billiot 82 0.8%
Joseph Cao 69 0.7%
Thomas Clements 45 0.4%
Charles Marsala 44 0.4%
Le Roy Gillam 21 0.2%
Joshua Pellerin 20 0.2%
Troy Hebert 19 0.2%
Peter Williams 16 0.2%
Vinny Mendoza 15 0.1%
Abhay Patel 10 0.1%
Kaitlin Marone 10 0.1%
Gregory Taylor 5 -
Bob Lang 5 -
Arden Wells 2 -
Vermilion
100%
Charles Boustany 11,374 46.9%
John Kennedy 4,379 18.1%
Rob Maness 1,931 8.0%
Foster Campbell 1,622 6.7%
Caroline Fayard 1,272 5.2%
John Fleming 864 3.6%
Troy Hebert 608 2.5%
David Duke 559 2.3%
Peter Williams 346 1.4%
Donald Crawford 283 1.2%
Gary Landrieu 192 0.8%
Derrick Edwards 178 0.7%
Beryl Billiot 156 0.6%
Joseph Cao 132 0.5%
Thomas Clements 108 0.4%
Joshua Pellerin 84 0.3%
Kaitlin Marone 32 0.1%
Le Roy Gillam 25 0.1%
Charles Marsala 25 0.1%
Bob Lang 19 0.1%
Vinny Mendoza 18 0.1%
Abhay Patel 10 -
Gregory Taylor 6 -
Arden Wells 6 -
Vernon
100%
John Fleming 6,630 42.0%
John Kennedy 2,088 13.2%
Charles Boustany 1,623 10.3%
Foster Campbell 1,304 8.3%
Rob Maness 930 5.9%
David Duke 871 5.5%
Caroline Fayard 532 3.4%
Donald Crawford 468 3.0%
Gary Landrieu 386 2.4%
Derrick Edwards 257 1.6%
Beryl Billiot 132 0.8%
Joseph Cao 116 0.7%
Thomas Clements 114 0.7%
Le Roy Gillam 49 0.3%
Vinny Mendoza 44 0.3%
Troy Hebert 42 0.3%
Joshua Pellerin 42 0.3%
Charles Marsala 40 0.3%
Kaitlin Marone 39 0.2%
Peter Williams 32 0.2%
Arden Wells 21 0.1%
Bob Lang 20 0.1%
Abhay Patel 11 0.1%
Gregory Taylor 7 -
Washington
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 6,939 39.2%
Foster Campbell 2,291 12.9%
Caroline Fayard 1,682 9.5%
John Fleming 1,416 8.0%
Charles Boustany 1,223 6.9%
David Duke 1,197 6.8%
Rob Maness 862 4.9%
Derrick Edwards 617 3.5%
Gary Landrieu 377 2.1%
Donald Crawford 296 1.7%
Beryl Billiot 288 1.6%
Joseph Cao 104 0.6%
Thomas Clements 74 0.4%
Peter Williams 68 0.4%
Joshua Pellerin 45 0.3%
Vinny Mendoza 41 0.2%
Kaitlin Marone 37 0.2%
Troy Hebert 37 0.2%
Charles Marsala 22 0.1%
Bob Lang 18 0.1%
Gregory Taylor 18 0.1%
Abhay Patel 18 0.1%
Le Roy Gillam 15 0.1%
Arden Wells 10 0.1%
Webster
100%
John Fleming 6,296 36.0%
Foster Campbell 5,122 29.3%
John Kennedy 3,109 17.8%
Caroline Fayard 675 3.9%
David Duke 485 2.8%
Rob Maness 443 2.5%
Charles Boustany 398 2.3%
Gary Landrieu 227 1.3%
Derrick Edwards 184 1.1%
Donald Crawford 183 1.0%
Beryl Billiot 101 0.6%
Joseph Cao 55 0.3%
Thomas Clements 44 0.3%
Kaitlin Marone 24 0.1%
Peter Williams 23 0.1%
Le Roy Gillam 22 0.1%
Joshua Pellerin 19 0.1%
Charles Marsala 18 0.1%
Troy Hebert 18 0.1%
Bob Lang 12 0.1%
Vinny Mendoza 12 0.1%
Arden Wells 8 -
Gregory Taylor 6 -
Abhay Patel 1 -
West Baton Rouge
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 3,733 30.7%
Foster Campbell 2,405 19.8%
Caroline Fayard 1,745 14.3%
Charles Boustany 1,292 10.6%
John Fleming 685 5.6%
Rob Maness 466 3.8%
Derrick Edwards 429 3.5%
David Duke 407 3.3%
Gary Landrieu 372 3.1%
Donald Crawford 153 1.3%
Joseph Cao 73 0.6%
Troy Hebert 69 0.6%
Beryl Billiot 65 0.5%
Thomas Clements 59 0.5%
Peter Williams 52 0.4%
Joshua Pellerin 45 0.4%
Vinny Mendoza 29 0.2%
Kaitlin Marone 22 0.2%
Le Roy Gillam 15 0.1%
Bob Lang 14 0.1%
Charles Marsala 11 0.1%
Abhay Patel 10 0.1%
Arden Wells 8 0.1%
Gregory Taylor 6 -
West Carroll
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 1,671 37.3%
John Fleming 996 22.2%
Foster Campbell 460 10.3%
Charles Boustany 288 6.4%
David Duke 279 6.2%
Caroline Fayard 247 5.5%
Rob Maness 198 4.4%
Donald Crawford 143 3.2%
Gary Landrieu 57 1.3%
Derrick Edwards 42 0.9%
Beryl Billiot 24 0.5%
Joseph Cao 19 0.4%
Thomas Clements 10 0.2%
Le Roy Gillam 7 0.2%
Kaitlin Marone 6 0.1%
Charles Marsala 6 0.1%
Vinny Mendoza 6 0.1%
Bob Lang 5 0.1%
Peter Williams 4 0.1%
Joshua Pellerin 4 0.1%
Troy Hebert 3 0.1%
Gregory Taylor 3 0.1%
Abhay Patel 3 0.1%
Arden Wells 1 -
West Feliciana
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 1,857 33.5%
Foster Campbell 896 16.2%
Caroline Fayard 781 14.1%
Charles Boustany 654 11.8%
John Fleming 464 8.4%
David Duke 191 3.4%
Rob Maness 182 3.3%
Gary Landrieu 135 2.4%
Derrick Edwards 110 2.0%
Donald Crawford 78 1.4%
Beryl Billiot 46 0.8%
Thomas Clements 35 0.6%
Joseph Cao 27 0.5%
Joshua Pellerin 17 0.3%
Peter Williams 16 0.3%
Troy Hebert 10 0.2%
Kaitlin Marone 9 0.2%
Charles Marsala 9 0.2%
Vinny Mendoza 8 0.1%
Abhay Patel 6 0.1%
Bob Lang 5 0.1%
Le Roy Gillam 4 0.1%
Arden Wells 3 0.1%
Gregory Taylor 2 -
Winn
100%
This race will be decided in a future runoff.
John Kennedy 1,801 30.1%
John Fleming 1,062 17.7%
Foster Campbell 857 14.3%
Caroline Fayard 542 9.1%
Charles Boustany 440 7.4%
David Duke 376 6.3%
Rob Maness 291 4.9%
Donald Crawford 174 2.9%
Gary Landrieu 100 1.7%
Derrick Edwards 97 1.6%
Beryl Billiot 73 1.2%
Joseph Cao 44 0.7%
Thomas Clements 30 0.5%
Bob Lang 16 0.3%
Peter Williams 15 0.3%
Troy Hebert 13 0.2%
Joshua Pellerin 11 0.2%
Charles Marsala 11 0.2%
Le Roy Gillam 9 0.2%
Vinny Mendoza 8 0.1%
Kaitlin Marone 7 0.1%
Abhay Patel 3 0.1%
Arden Wells 3 0.1%
Gregory Taylor 2 -
next update in